Escampillem

Primièra pagina

Presentacion

Corses

Festivals e Jornadas

Lo grop de musica

Lo grop : proposicions

Nos contactar

Ligams

Aicí podètz véser totes los corses qu’avèm organizat entrò ara. Per vos informar dels corses qu’organizam ambe l’AUCOC qu’en aiceste moment son en fonccionament e per vos i inscriure CLICATZ AICÍ.

Corses

Organizats per Escampillem e l’AUCOC-UB:

                 -Història i comprensió de la música i la dansa tradicionals als Països Catalans i Occitània (3 crèdits) : segond quadrimestre dels ans academics 2003/2004, 2004/2005, 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009 e 2009/2010 e primièr quadrimestre dels ans academics 2004/2005, 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010 e 2010/2011.

                 -Dansa tradicional (3 crèdits) : segond quadrimestre dels ans academics 2004/2005 e 2009/2010.

                 -Míxers, contradanses i danses amb figures (3 crèdits) : julhèt 2007

                 -Jornades de la Dansa de Cartellà - El Ball del Llémena (3 crèdits) : octobre 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 e 2010.

                

Corses a l’Universitat de Barcelona

Organizats per Escampillem e l’AUCOC-UdG ambe la Fundació Universitat de Girona - Innovació i Formació :

                 -Músiques i Danses tradicionals catalanes i occitanes
(3 crèdits) : primièr quadrimestre de l’an academic 1998/1999

Organizats directament per
Escampillem e l’AUCOC-UdG :

                 -Músiques i Danses tradicionals catalanes i occitanes
(3 crèdits) : primièr quadrimestre dels ans academics 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, 2003/2004 i 2004/2005, 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010 e 2010/2011 e segond quadrimestre dels ans academics 1999/2000, 2002/2003, 2003/2004, 2004/2005, 2005/2006 e 2006/2007.

                -
Dansa Tradicional (3 crèdits) : segond quadrimestre dels ans academics 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, 2003/2004, 2004/2005, 2005/2006 e 2006/2007.

                 -Curs intensiu de dansa tradicional (3 crèdits) : octobre 2007

Corses a l’Universitat de Girona

Organizats per Escampillem e l’AUCOC-UdG ambe la Fundació Universitat de Girona - Innovació i Formació e realizats dins l’encastre dels corses d’estiu de la Xarxa d’Universitats Joan Lluís Vives :

                -
Música i Dansa Tradicional als Països Catalans i Occitània (3 crèdits) : julhet 2001

                -
Dansa Tradicional de la Festa dins l’àmbit catalano - occità (3 crèdits) : julhèt 2002
                  
                -
Dansa Tradicional als Països Catalans i Occitània (2 crèdits) : julhèt 2004

                -
Música i Dansa Tradicionals als Països Catalans i Occitània (3 crèdits) : julhèt 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 e 2010

 

Corses d’estiu

Organizat per Escampillem e l’AUCOC-UdG ambe l’Institut de Ciències de l’Educació de l’Universitat de Girona :

               -
La música i la dansa tradicionals (30 oras) : davalada 2001

Organitzat per
Escampillem i l’AUCOC amb l’ Institut de Ciències de l’Educació de l’Universitat de Lleida :

               -
La música i la dansa tradicionals : febrièr 2005

Organizat per Escampillem e lo Centre de Recursos Pedagògics del Gironès :

               -
Danses populars i tradicionals catalanes : febrièr 2007

Corses per Instituts de Sciéncias de

l’Educacion e Centres de Ressorsas

Qualques professors que son passats pels diferents corses

David Ripoll (Girona)

Francesc Gonzàlez (Girona)

Ives Gras (Occitània)

Sebastian Bover (Malhòrca)

Anaís Falcó (Sabadell)

Xavi Rota (Olesa)

Joan de la Creu Godoy (Girona)

Francesc Sans (Sant Jaume de Llierca) 

Anna Lopez (Girona)

Oihane Inchaustegui (Girona)

Caterina Canyelles (Malhòrca)
Maria Perelló (Malhòrca)                                         Francesca Sànchez (Malhòrca)                                   
Frederic Guisset (Catalonha Nòrd)
Laura Xargay (Girona)
Rafèu Sichel (Occitània)
Xevi Rodríguez (Sant Gregori)
Antonieta Rotger (Malhòrca)
Vicent Vidalou (Perpinyà)
Neus Ferrer (Malhòrca)
Oihane Cabezas (Euskal Herria)
Aina Maria Socies (Malhòrca)
Eva Ribas (La Bisbal d'Empordà)
Isabel Garcia (Perpinhan)
Cesc Sans (Sant Jaume de Llierca)
Ramon Manent (Vic)
Magdalena Garzón (Malhòrca)